Skip links

Zielony Płock, zielona miłość

Success needs hard work. Don’t listen to these ‘get rich quick’ schemes.

Share

Joanna Pacuła i Jan Frycz u progu swojej kariery zagrali w udanym miniserialu Stanisława Jędryki pt. „Zielona miłość”. Większość zdjęć powstała latem 1978 roku w Płocku. Zrekonstruowany cyfrowo 3-odcinkowy serial dla młodzieży jest dostępna na stronie vod.tvp.pl

Zachęcamy fanów Filmowego Płocka do sięgnięcia po tę młodzieżową opowieść z wielu powodów. Po pierwsze, ze względu na odtwórców głównych ról – Joanna Pacuła i Jan Frycz są tu młodzi, piękni i zakochani, choć ich miłość napotka wiele przeszkód. Grają świetnie. Czuć między nimi chemię, a wspierają ich wybitni artyści polskiego kina: Bronisław Pawlik, Barbara Wrześniewska, Roman Wilchelmi, Bolesław Płotnicki, Mieczysław Voit i wielu wielu innych.

Po drugie obraz nakręcił mistrz gatunku – Stanisław Jęryka. . Spod jego ręki wyszły tak kultowe seriale jak „Paragon gola”, „Do przerwy 0:1”, „Podróż za jeden uśmiech” (w którym ojciec Dudusia pracuje na kombinacie w Płocku) czy „Wakacje z duchami” i „Stawiam na Tolka Banana”. Wielu uważa, że do dziś nie znalazł się godny następca Jędryki.

Po trzecie mamy tutaj Płock w rozkwicie, które wibruje życiem nowoczesnego miasta, a jednocześnie pełne urokliwych zakątków, jak wiślane nabrzeże, okolice Sobótki i ulice Grodzka czy Tumska. Zobaczycie jak bardzo od tamtego czasu zmienił się Płock. Uważny widz zobaczy m.in. wysokie, zielone drzewa na Starym Rynku i w alejach Kobylińskiego, po których nie ma już śladu oraz dzikie otoczenie Sobótki.

Całość dopełnia, jak zawsze świetna, muzyka Andrzej Korzyńskiego. Co do klimatu filmu, to dobrze oddają je słowa ojczyma Sarny (Bronisław Pawlik): Czasem miłość jest przeciwko ludziom. Trudno dokonać wyboru, a jednak nic w życiu nie jest ważniejsze od miłości, Sarna.

Filmowyplock.pl gorąco poleca kochającym kino i Płock.

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
zobacz
przesuń