Skip links

Pod powierzchnią

Info
01

informacje

serial fabularny tvn, II sezony po 7 odcinków, ok. 40-65 min. | okres zdjęciowy: 2018-2019 | premiera: 21 października 2018
reżyseria: Borys Lankosz (odc. 1-10), Bartosz Konopka (od odc. 11), reżyseria (II ekipa): Aleksander Pietrzak (sezon 1) | scenariusz: Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz (główny scenarzysta), Ewa Popiołek, Karolina Szymczyk-Majchrzak, Bartosz Kozera | zdjęcia: Bogumił Godfrejów | produkcja: TVN

OBSADA
02

obsada

Magdalena Boczarska (Marta Gajewska), Bartłomiej Topa (Bartek Gajewski, mąż Marty), Łukasz Simlat (Maciej Kostrzewa), Maria Kowalska (Aleksandra Kostrzewa)

opis
03

opis

Opowieść o czwórce bohaterów. Każdy z nich zmaga się ze swoimi problemami, lękami czy słabością.

Bartek (Bartłomiej Topa) jest dyrektorem szanowanego liceum w Płocku i wspólnie z Martą (Magdalena Boczarska), nauczycielką języka polskiego, tworzą pozornie kochające się małżeństwo. Traumatyczne przejścia powodują, że para przeżywa poważny kryzys. Czy uda im się uratować swój związek przed rozpadem? Maciek (Łukasz Simlat) jest ojcem Oli (Maria Kowalska), która po latach rozłąki wraca pod jego opiekę. Czy będzie w stanie odbudować więź ze zbuntowaną nastolatką, która obwinia go o rozpad rodziny?

Pod koniec wakacji ścieżki głównych bohaterów skrzyżują się, łącząc ich ze sobą już na zawsze.

lokalizacje
04

lokalizacje

Okres zdjęciowy I sezonu trwał od lipca do października 2018 roku, kolejny sezon kręcony był już na przełomie 2018/2019. Zdjęcia realizowane były na płockich ulicach (m.in. Synagogalna, Plac 13 Straconych, Stary Rynek, aleja Kobylińskiego), na bulwarach wiślanych, w Zajeździe Rybaki, w Szpitalu św. Trójcy czy w świątyni Mariawitów oraz płockim zoo i ratuszu.

płockie kadry
05

płockie kadry

ciekawostki
06

ciekawostki

Reżyserem pierwszej serii „Pod powierzchnią” był Borys Lankosz, który debiutował w 2009 roku czarną komedią „Rewers” z Marcinem Dorocińskim, Agatą Buzek i Krystyną Jandą. „Rewers” zdobył na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni aż 11 nagród z Grand Prix „Złotymi Lwami” włącznie. Lankosz został też laureatem Paszportu „Polityki” 2009 w dziedzinie filmu ex aequo z Xawerym Żuławskim za film „Wojna polsko-ruska”. Praca nad drugim sezon powierzona została Bartoszowi Konopce, który w 2010 roku był nominowany do Oscara za krótkometrażowy film dokumentalny „Królik po berlińsku”, wtedy też realizował „Lęk wysokości” z Marcinem Dorocińskim i Krzysztofem Stroińskim. W ubiegłym roku zaskoczył widzów „Krwią boga” – kostiumową opowieścią o pierwszych misjonarzach w średniowiecznych czasach.

Podczas pracy nad serialem, Bartosz Kozera – jeden ze scenarzystów – usłyszał historię dwóch płockich sióstr, jedne uznanej za świętą kościoła katolickiego, drugą – przez ten kościół wyklęta. Opowieści o Faustynie i Mateczce Kozłowskiej zainspirowały młodego filmowca do napisania scenariusza, a następnie wyreżyserowania go. „Kamień” jest 30-minutową fabularną komedią, z Katarzyną Herman w głównej roli.

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
zobacz
przesuń