Skip links

— Filmowy Płock —

Hotel PETROPOL

Aby mógł powstać, zburzono istniejący tuż obok, zabytkowy, drewniany budynek karczmy. Wzniesiony w latach 1963–1965 w północno-zachodnim rogu placu Nowy Rynek, miał 9 kondygnacji, 170 miejsc noclegowych i kompleks kawiarniano-restauracyjny. Bardzo luksusowy jak na tamte czasy, nowoczesny design, miękkie wykładziny, zdobienia, kwiaty. Był powiewem zachodu w dość siermiężnych gomułkowskich czasach. Na miejscu był też Pewex, gdzie można było kupić kawę, papierosy, dobry alkohol. Często przyjmował zagranicznych gości, nie tylko z Demoludów, ale także Francuzów czy Japończyków. Na sylwestrach i karnawałowych Balach Przyjaciół bawiła się tu śmietanka towarzyska miasta.

Bywały tu gwiazdy kina i estrady: Mieczysława Ćwiklińska, Lucjan Kydryński, Mieczysław Fogg, a także Jan Himilsbach.

Płock w filmie

Przez wielkie przeszklone okna recepcji Andrzej Malec widzi siedzących w środku członków gangu motocyklowego. Pojawia się tytuł filmu „5 i pół Bladego Józka”. Andrzej wchodzi do środka hotelu i widzi bardzo długie nogi Haliny, która stoi na ladzie stołu recepcyjnego.

  • kadr z filmu 5 i 1/2 Bladego Józka

Filmy

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
zobacz
przesuń