Skip links

Kino CHARLIE

sala A: 550 osób
siedziba: Kolegialna 23
sala B: 70 osób
siedziba: Tumska 9A
działalność: 2007-2008

Kino Charlie pojawiło się w Płocku, wtedy gdy jeszcze nie było multipleksu Helios w CH Wisła, a Przedwiośnie zostało już zburzone. Stworzyło „tymczasową” salę w szkole muzycznej na 550 widzów sali koncertowej szkoły muzycznej i małą na 70 osób, na filmy ambitniejsze, w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Inauguracja odbyła się 22 września 2021 roku, filmem „Katyń” Andrzeja Wajdy.

– Mamy przenośny sprzęt znakomitej jakości. I chociaż nie będzie tradycyjnej kabiny projekcyjnej, jakość projekcji będzie porównywalna z tym, co prezentują kina stacjonarne. Musimy dbać o markę, na która pracowaliśmy latami – mówi Sławomir Fijałkowski, szef Charliego do łódzkiej Wyborczej. Charlie to znana marka w Łodzi. Kino powstało w 1994 roku. Działa przy Piotrkowskiej, prezentując ambitny, studyjny repertuar. Organizowało m.in. Forum Kina Europejskiego, Festiwal Twórców „Powiększenie”, Akademicką Wiosnę Filmową, Noc Reklamożerców.

W Płocku kino działało przez rok. Miało zapewnić ciągłość wrażeń kinowych, na czas budowy dwóch nowych obiektów – Przedwiośnia i Heliosa. Okazało się jednak, że po początkowym szturmie, przyszły chude dni i Charlie nie dotrwał do otwarcia kina przy ul. Tumskiej 5. Być może widzom przeszkadzał „nadmuchiwany” ekran i projektor na widowni, a nie w budce operatorskiej, której sala koncertowała po prostu nie miała. Projektor stał między rzędami i dość głośno pracował. Szum generowały też dmuchawy dostarczające powietrze do ekranu. Byli tacy, którzy to lubili.

ŹRÓDŁA:ŹRÓDŁA:

  • Kino Charlie otwiera filię w Płocku, w: Gazeta Wyborcza Łódź, 4 września 2007 [dostęp: 30 listopada 2021]

ZDJĘCIA:

  • archiwum SP

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
zobacz
przesuń