Skip links

— Filmowy Płock —

Bar Słoneczko

Po II wojnie światowej przetrwało sześć płockich spichlerzy, usytuowanych blisko krawędzi skarpy. Jeden rozebrano. Trzy z nich, zbudowane na zachód od fary udało się uratować. Dwa, bliższe ul. Kazimierza Wielkiego, zostały przebudowane i z czasem zostały zaadaptowane pod potrzeby oddziału etnograficznego Muzeum Mazowieckiego oraz na Archiwum Państwowe.

Próbowano też przebudować trzeci, stojący najbliżej krawędzi skarpy, równolegle do Wisły. Tam powstała kawiarnia „Słoneczko”. Niestety działała dość krótko. Według Włodzimierza Serafimowicza i Bogumiła Trębali kawiarnia działała w latach 1966-1969. Budynek ulegał dalszym uszkodzeniom i zdecydowano o jego rozbiórce. Wiadomo, że jeszcze w 1971 roku budynek istniał, gdyż posłużył jako dekoracja do jednej ze scen w filmie „Zabijcie czarną owcę”.

Płock w filmie

46’30’’ – restauracja „Pod Strzechą”, zwana „Słoneczkiem”. Bohater filmu „Zabijcie czarną owcę” Tymon siada do stołu karcianego, aby odzyskać wypłatę kolegi, straconą podczas gry z oszustami. Tymon odzyskuje pieniądze, ale w obawie przed zemstą oszustów, ucieka.

Filmy

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
zobacz
przesuń