Skip links

Kino STOCZNIOWIEC

180 miejsc
siedziba: drewniany barak między ulicami: Kolejową a Portową
działalność: 1956 – 1963

stan: budynek nieistniejący

Powstało w 1956 roku jako tzw. kino związkowe. Powstało w drewnianym baraku, który służył również jako miejsce spotkań i potańcówek. Początkowo przyjeżdżało tu kino objazdowe. Z czasem pracownicy portu i stoczni nauczyli się obsługiwać projektor i tak powstało stałe kino Stoczniowiec. Opiekę nad nim sprawował Związek Zawodowy Marynarzy i Portowców. Obsługiwało ludność Radziwia.

„W 1956 roku powstały dwa kina związkowe: Kino „Mazur” Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Komunalnej o 180 miejscach początkowo o wąskiej taśmie a od roku 1958 o taśmie normalnej, Kino „Stoczniowiec” Związku Zawodowego Marynarzy i Portowców o 180 miejscach, obsługujące ludność Radziwia. Ze względu na zdekapitalizowany budynek i bezpieczeństwo przeciwpożarowe w listopadzie 1963 roku kino „Stoczniowiec” zawiesiło swą działalność. Później podobny los miał spotkać kino „Mazur.”

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
zobacz
przesuń