Skip links

Zabawa, zabawa

Info
01

informacje

film fabularny, 88 min. | realizacja: sierpień – wrzesień 2017 | premiera: 4 stycznia 2019
reżyseria: Kinga Dębska | scenariusz: Kinga Dębska, Mika Dunin | zdjęcia: Andrzej Wojciechowski | produkcja: Studio Filmowe Kalejdoskop

OBSADA
02

obsada

Dorota Kolak – profesor Teresa Malicka, ordynator oddziału pediatrycznego | Agata Kulesza – prokurator Dorota | Maria Dębska – Magda | Marcin Dorociński – Jerzy, mąż Doroty | Mirosław Baka – Wiktor Starecki | Marian Dziędziel – Henio, klient „Lisiej Jamy”

opis
03

opis

Trzy przeplatające się historie kobiet, mających problem z alkoholem. Dorota (Agata Kulesza) jest doskonałym prokuratorem. Zasłaniając się immunitetem, stara się unikać odpowiedzialności za wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Mąż (Marcin Dorociński), znany polityk, pomaga jej zachować problem w tajemnicy i wyciąga ją z rozmaitych tarapatów, ale powoli traci cierpliwość. Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, a ponieważ świetnie się uczy i ma super pracę, nikt z tego powodu nie robi jej wyrzutów. W pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami, kiedy na zerwanym filmie dochodzi do tragedii.

Z kolei szanowana chirurg dziecięcy Teresa (Dorota Kolak) przez picie straciła rodzinę, została jej tylko praca w szpitalu, w którym jest ordynatorem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy będąc pod wpływem alkoholu przychodzi na dyżur. Na początku filmu Teresa przyjeżdża do płockiego teatru odebrać prestiżową nagrodę. Wieczór spędza w Hotelu Starzyński i pubie Lisia Jama.

lokalizacje
04

lokalizacje

Na początku filmu Teresa przyjeżdża do płockiego teatru odebrać prestiżową nagrodę. Wieczór spędza w Hotelu Starzyński oraz w pubie Lisia Jama.

płockie kadry
05

płockie kadry

ciekawostki
06

ciekawostki

Film miał nominację do gdyńskich Złotych Lwów, a na krakowskim festiwalu OFF CAMERA specjalne wyróżnienie aktorskie otrzymały Dorota Kolak, Agata Kulesza i Maria Dębska, zaś Kinga Dębska zdobył nagrodę publiczności. Film święcił triumfy również na festiwalu Prowincjonalia we Wrześni (najlepszy film fabularny) i Pyszadło w Mogilnie (Grand Prix).

Kinga Dębska to przede wszystkim reżyserka uwielbianego przez polską publiczność filmu „Moje córki krowy” (2017), laureatka wielu nagród festiwalowych, m.in. za filmy Hel (2010), oraz dokumentalne „Aktorka” (2015), „Józek i jego dzieci” (2007). Oprócz filmów fabularnych, wciąż realizuje filmy dokumentalne (ostatnio „Tu się żyje”) oraz seriale telewizyjne (ostatnio „Szóstka” w TVN). Ma na swoim koncie dwie książki: „Moje córki krowy” i „Porozmawiaj ze mną”.

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
zobacz
przesuń